Nya Instagram Trend Maing Mini-solglasögon dör ut

  • Trends
    • Handväskor
    • Skor
    • Denim
    • Athleisure
    • Hur man handlar
    • Din personliga stylist
    • Vi försöker innan du köper
  • Kändisstil
    • Alexa Chung
    • Victoria Becham
    • Broder Aboah
    • Meghan Marle
    • Storbritanniens bästa garderober
    • Vad hade hon på sig?
  • outfits
    • Kontor
    • Semester
    • Bröllop
    • Gatustil
    • Runway
    • Stärka klädsel
  • Skönhet
    • Hår
    • utan
    • Eup
    • Nails
  • Det senaste
    • Celebrity
    • Mode
    • Röda mattan
  • Trends
  • 5 augusti 2018

Nya Instagram Trend Maing Mini-solglasögon dör ut

av Hannah Almassi

Dör småfärgade solglasögon ut? Vi beror bara på att några av de coolaste, mest riktade flickorna vi nu på Instagram väljer något ganska annorlunda: stora, retro, 70-talsramar kompletta med lika vintage-lösa gula linser.

En ny glasögontrend är på väg, så om mikro-nyanser aldrig egentligen var din sak (de gjorde inte precis jobbet med att skugga ögonen från solen, så jag var inte ombord från början), så detta färska bitar av sommar-stil inspiration kan vara vad du har väntat på. Eller kanske du bara är en solglasögon som leker för att göra ditt nästa stora drag, i vilket fall är det här.

Se hur Pernille Teisbae, Irina Laicevic, Maria Bernad, Emili Sindlev och mer alla sätter ihop ett starkt fall för att få tillbaka de gullinsade supersized, sportiga solglasögon. e-rullning för att se och shoppa våra favoritpar.

Ett inlägg delat av Pernille Teisbae (@pernilleteisbae) den 20 juni 2018 kl 06:31 PDT

Ett inlägg delat av Irina Laicevic (@irinalaicevic) den 26 juli 2018 kl 12:43 PDT

Ett inlägg delat av Maria Bernad (@maria_bernad) den 10 maj 2018 kl 06:23 PDT

Ett inlägg delat av Pernille Teisbae (@pernilleteisbae) den 18 jul 2018 kl 08:08 PDT

Relaterad

De 6 största höstskontrenderna som vi inte kan få på våra fötter Quic Tillräckligt Läs nu

Ett inlägg delat av EMILI SINDLEV (@emilisindlev) den 7 juli 2018 kl 05:48 PDT

Ett inlägg delat av Desert Mannequin (@desertmannequin) den 19 juli 2018 kl 06:46 PDT

Ett inlägg delat av Chiara Capitani (@chiaracapitani) den 31 maj 2018 kl 03:02 PDT

Ett inlägg delat av Hannah Almassi (@hannahalmassi) den 26 juni 2018 kl 12:56 PDT

Ett inlägg delat av Pernille Teisbae (@pernilleteisbae) den 31 jul 2018 kl 07:13 PDT

Ett inlägg delat av Babba C Rivera (@ babba.c) den 31 jul 2018 kl 1:14 PDT

Handla våra favorit solglasögon med gula linser

Pinterest Shop
Gucci Square Frame Solglasögon (300)

Lita på Gucci att överträffa sig själv på denna trend.

Pinterest Shop
Ace & Tate Lenny solglasögon (148)

Du måste tappa ut detta glasögon ASAP.

Pinterest Shop
Dior Nuance solglasögon (220)

Älskar hur jumbo dessa är.

Pinterest Shop
Ganni Ines solglasögon (150)

Scandi-varumärken går också på trenden.

Pinterest Shop
Elizabeth och James Reeves solglasögon (165)

Vi vill bära dem med en hawaiisk skjorta också.

Relaterad

6 Idéer för sommarutrustning som du kan beställa i tid för Weeend Läs nu
Pinterest Shop
Prada Pilot Solglasögon (258)

Kapten Prada, rapporterar för tjänsten.

Pinterest Shop
Andy Wolf Eyewear Yellow-Tinted Metal Aviator Solglasögon (324)

Dessa nästan lögner de kunde ha tillhört dina morföräldrar.

Pinterest Shop
Myita Myita x Maison Margiela Round Solglasögon (671)

Om du vill spränga budgeten & hellip;

Pinterest Shop
Mild monster fix solglasögon (235)

Mycket Rihanna, nej?

Dessa nyanser är en solstråle. Se nu våra favoritidéer för sommarutrustning.

  • Utforska mer:
  • Sommartrender
  • solglasögon